Zwroty i reklamacje

ZWROT

W ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki możesz odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. Jeśli to zrobisz, zwrócimy wszystkie otrzymane od Ciebie płatności. Aby zrezygnować z zakupu, poinformuj nas o swojej decyzji, wysyłając do nas wiadomość mailową. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Przesyłkę nadaj na adres:
TIM-DOM DRZWI ŻANETA PAUSDER-JĘDRZEJEWSKA
ul. Przemysłowa 4,
83-400 Kościerzyna

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w odniesieniu do umów:

  1. o świadczenie usług, jeżeli wykonaliśmy w pełni usługę za Twoją wyraźną zgodą;
  2. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz wyprodukowana według Twojej specyfikacji np: drzwi, ościeżnice lub służąca zaspokojeniu Twoich zindywidualizowanych potrzeb zgodnie z Art. 10, ustęp 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów.
  • Drzwi wewnętrzne oraz ościeżnice to towar wykonywany na specjalne zamówienie klienta , nie podlega zwrotowi zgodnie z Art. 10, ustęp 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów. Klient ma prawo wprowadzić zmiany w zamówieniu na drzwi i ościeżnice w ciągu 48h od rozpoczęcia przez nas realizacji zamówienia.
  • Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji.
  • Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów. Odpowiadają Państwo również za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z naruszenia oryginalnego opakowania.

REKLAMACJA

Sklep Fachura.net odpowiada za wady produktu na podstawie obowiązujących przepisów prawa. W przypadku sprzedaży niebędącej sprzedażą konsumencką, wyłącza się przepisy o rękojmi zawarte w Kodeksie Cywilnym.

Reklamacje z tytułu rękojmi można złożyć w formie elektronicznej, pisząc e-mail na adres sklep@fachura.com.pl, lub w formie pisemnej na adres:
TIM-DOM DRZWI ŻANETA PAUSDER-JĘDRZEJEWSKA
ul. Przemysłowa 4,
83-400 Kościerzyna,

na koszt sklepu Fachura.net, po wcześniejszym nadaniu numeru zgłoszenia, zgodnie z art. 13. Informację o rodzaju spedytora, oraz adres na jaki należy wysłać produkt zostaną podane podczas nadawania numeru zgłoszenia.

Klient ma prawo żądać obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy, chyba że sklep Fachura.net niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni produkt wadliwy na wolny od wad albo usunie wadę. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli produkt był już wymieniony lub naprawiony przez sklep Fachura.net albo sklep Fachura.net nie wymieniła produktu na wolny od wad, ani tej wady nie usunęła.

Sklep Fachura.net rozpoznaje reklamację z tytułu rękojmi w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Jeżeli w ciągu 14 dni sklep Fachura.net nie ustosunkuje się do żądań Klienta, oznacza to, iż uznało żądania za uzasadnione.