Panele podłogowe jodełka 

To właśnie te panele od dawna wykorzystywano w szlacheckich dworach, królewskich pałacach oraz pełnych przepychu rezydencjach. Nazwa nawiązuje do charakterystycznego dla tych podłóg ułożenia elementów, które przypominają schodzące się razem gałęzie drzewa iglastego. Brzmi ciekawie, co? Podłogi w jodełkę znów wracają na salony - tym razem w nowej i odświeżonej formie, o którą zadbali światowej klasy projektanci. Obecnie coraz częściej stawia się na sprawdzone rozwiązania, a panele podłogowe układane w jodełkę są doskonałym tego przykładem.

Poznaj zalety paneli w jodełkę

Jodełka z paneli ułożona jest poprzez połączenie tych samych desek w trójkąty, a potem docięcie ich na odpowiednią długość i szerokość adekwatną do wymiarów pomieszczenia. Jest to najlepszy sposób na dopasowanie paneli do wielkości Twojego wnętrza. Ułożenie ich nie jest łatwym zadaniem, jednak warto trochę się natrudzić. Gwarantujemy, że efekty będą bezcenne. Wieloletnia podłoga w takim samym stylu zaczyna Cię nudzić? Pora to zmienić!

No dobrze, ale dlaczego akurat jodełka? Panele tego rodzaju nie muszą być znane każdemu. Mogą o to zapytać zwłaszcza osoby nieobeznane z tematyką wnętrzarską. Wzór "jodełka" polega na układaniu desek w "zygzakowaty sposób". Chodzi o łączenie równoległe ułożenie boków w tym samym rozmiarze pod kątem 90 stopni. Wszystko to razem pozwala na stworzenie wyjątkowego stylu. Jeśli podłoga kojarzy Ci się z klasycznym parkietem - prostym, pozbawionym w sobie "tego czegoś" to nic dziwnego. Z biegiem czasu ten trend zupełnie się odwrócił i popularnym rozwiązaniem jest teraz układanie paneli na skos.

Panele podłogowe wzór jodełka - wyciągnij to, co najlepsze z Twojego domu

Wiadomo, że dobre wyeksponowanie wzoru jest kluczowe, aby dom zawsze przyciągał uwagę. Jodełka ze względu na swoją strukturę lubi naturalne i ciepłe wzory - a przecież podłogi najlepiej łączą się ze ścianami. Na jakie kolory ściany warto zatem postawić? Najlepiej sprawdzą się odcienie delikatnie kremowe, jasne lub uniwersalne białe. 

Na dodatek panele podłogowe układane w jodełkę są świetnym podkładem do stworzenia minimalistycznych wnętrz. Pamiętaj, że te panele nie lubią zbyt dużej liczby dodatków - nadmierna ilość niepotrzebnych elementów potrafi skutecznie zepsuć wizerunek parkietu - do tego jednak zaraz wrócimy.

Panel podłogowy jodełka - nowoczesna klasyka

Odpowiednio dobrane panele podłogowe pozwolą Ci stworzyć wyjątkowe i niesztampowe pomieszczenie. Dotyczy to wszystkich paneli, mimo to miłośnicy tematyki wnętrzarskiej twierdzą, że to właśnie panele w jodełkę skutecznie rozbudzają ich kreatywność. W Fachurze postanowiliśmy pójść za ciosem i jeszcze bardziej ułatwiliśmy zabawę w projektanta wnętrz - w sklepie nie brakuje zatem paneli jodełka o wielu wzorach i odcieniach. Zależy Ci na skutecznej i naturalnej imitacji drewna? A może szukasz delikatnego odcienia brązu? Nie ma problemu! Sprzedajemy naprawdę wiele - zapoznaj się z naszą ofertą już teraz. A jeśli lubisz historię, to posłuchaj.

Wzór jodełka pochodzi jeszcze od czasów Cesarstwa Rzymskiego. Rzymianie bardzo chętnie wykorzystywali ten motyw, aby stworzyć stabilne i wytrzymałe drogi z kamienia, jednak prawdziwy renesans przeszła jodełka dopiero w rękach Francuzów. To właśnie oni wypromowali jodełkę po całej Europie, która do dzisiaj uwodzi pokolenia. Oczywiście w obecnych czasach panele podłogowe układane w jodełkę nie są tak horrendalnie drogie - cena paneli znacznie się zmieniła, jednak swoje walory zachowały. Wszystko zależy tylko od Twoich preferencji i zasobności portfela - wysokość ceny uzależniona jest w tym wypadku od układu ułożenia i gatunku drewna.