Włączone filtry:
  Ogrzewanie podłogowe
  Wodoodporne

  Panele winylowe na płytki 

  Musi też spełniać praktyczne funkcje, aby rzeczywiście służyła przez wiele lat. A co w sytuacji, gdy chcesz zmienić coś w swoim lokum? Wymiana podłogi wcale nie musi związana być z poważnym remontem i wysokimi kosztami. Prostym i efektywnym sposobem jest zapewnienie sobie podłogi winylowej na płytkach. Dlaczego powinieneś położyć panele z winylu na swoją podłogę? Przekonaj się sam!

  Poznaj winylowe panele na płytki

  Spośród wielu modeli paneli to właśnie winylowe cieszą się stale rosnącą popularnością. Wszystko to dzięki nieocenionym właściwościom i teksturze produktu. Winylowe panele cechują się grubością od 3 do 7 mm. Nie jest to może zbyt imponująca grubość, jednak tak skonstruowana podłoga łączy w sobie wytrzymałość i piękno drewna w dobrej cenie. 

  Na tym się jednak nie kończy, ponieważ winyl cechuje wodoodporność - bezproblemowo można konserwować panele za pomocą wody lub chemii. Jedno jest pewne - są doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy chcesz szybko i niewielkim kosztem odświeżyć swoje mieszkanie, bez konieczności zrywania podłogi.

  Panel winylowy na płytkę - niezawodność tworzywa

  Podłogi winylowe powinny znane być przede wszystkim kolekcjonerom płyt gramofonowych. Mowa tutaj o winylu, czyli materiale syntetycznym, który kojarzony jest głównie z popularnym niegdyś gumolitem - podłoga z gumoleum wręcz królowała w okresie PRL-u. Nie będziemy się jednak rozpisywać o skomplikowanych procesach polimeryzacji - resztę mogą dopowiedzieć sobie znawcy chemii.

  Możemy jedynie powiedzieć, że winyl (polichlorek winylu) doskonale imituje drewno (w przeciwieństwie do płytek!), co pozwala na łatwe uzyskanie wielu wariacji kolorystycznych, a w efekcie wymarzone pomieszczenie. Z tego właśnie powodu produkt ten szczególne miejsce odnalazł w sercach projektantów wnętrz i architektów. Rosnąca popularność to w znacznym stopniu zasługa właściwości winylu i bezkonfliktowego montażu - do czego zaraz dojdziemy.

  Panele winylowe na płytkach - piękno w każdym pomieszczeniu

  Panele winylowe na płytki można instalować dosłownie wszędzie. Salon, kuchnia, łazienka, przedpokój, sypialnia, hole... do wyboru do koloru! No dobra... prawie wszędzie. Nie można montować ich na taras, ponieważ intensywne słońce lub mrozy mogą poważnie wpłynąć na żywotność i wygląd. Co do reszty, dajemy Ci wolną rękę. Wiedz jednak, że najlepsze wrażenie panele robią w salonie.

  Skoro panele potrafią być tak grube, to są doskonałym podkładem do ogrzewania podłogowego. Bardzo wiele modeli jest wręcz stworzonych do takich warunków. Warto wiedzieć, że nieogrzewane panele również są bardzo ciepłe i przyjemne w dotyku - na pewno nie są tak zimne, jak zimna płytka. Docenią to zwłaszcza dzieci, które wręcz uwielbiają bawić się na podłodze. Bez obaw - produkt jest na tyle wytrzymały, że poradzi sobie z każdą zabawką. Żadnych rys lub otarć na pewno nie uświadczysz!

  Panele okażą się nieocenione zwłaszcza podczas odpoczynku. Podłoga doskonale będzie tłumić wszelki hałas - w tym bawiące się dzieci i wszechobecne zwierzęta domowe. Takie panele winylowe na płytkach doskonale się też sprawdzą w pokoju dziecięcym - wszelkie plamy można z łatwością wytrzeć.  Warto też podkreślić, że tego rodzaju panele są wręcz stworzone do domów, w których mieszkają osoby przewlekle chore lub cierpiące na alergię. Są antystatyczne i nie przyciągają niepożądanego kurzu. No i można je z łatwością czyścić.

  Opinie naszych klientów